Саморобна паяльна станція на базі контролера з STM32 для натисків типу Hakko T12. Паяльна станція ksger на stm32. справжнісінький діайвай Паяльна станція з феном на stm32

💖 Подобається?Поділися з друзями посиланням

Паяльна станція QUICKO T12 STM32 на базі контролера STM32 і жалах T12, значно перевершує по зручності паяльні станції, що не мають термостабілізації, а тим більше звичайні паяльники. Станцією на базі мікроконтролера STM32 та жалах T12 з потужністю 70 Вт комфортно паяти як великі полігони та масивні деталі, так і дрібні SMD елементи. Зміна тисне вироблятися дуже швидко - не потрібно чекати повного охолодження і немає необхідності вимикати харчування для зміни жала. Кабель, що з'єднує станцію і паяльник силіконовий, м'який і термостійкий. Це означає, що він не заважатиме при виконанні паяльних робіт завдяки своїй гнучкості, а також виключено його пошкодження, при випадковому зіткненні з жалом паяльника.

особливості:

  • калібрування за трьома точками температури
  • база тиснув
  • датчик руху в ручці
  • датчик компенсації холодного спаю в ручці
  • режим сну

Характеристики:

  • Бренд: KSGER
  • Дисплей: OLED 1.3″
  • Робоча температура: 150°C-480°C
  • Температуростійкість: 5°C
  • Вхідна напруга: 220V
  • Вихідна потужність: 75 Вт
  • Контролер: версія STM32 – 2.0
  • Електроживлення: 24В, 5А
  • Матеріал корпусу: пластик
  • Типи штекерів: EU
  • штекер: T12
  • ручка FX9501

Меню налаштувань паяльної станції

Щоб увійти в меню паяльної станції, необхідно натиснути на ручку-регулятор паяльної станції на лицьовій панелі, після чого відобразиться список меню, що складається з 21 пункту:

  1. Standbyабо режим очікування. Тут налаштовується температура тиску в режимі очікування, час у хвилинах через яке станція перейде в режим очікування після бездіяльності, а також режим роботи датчика, що відповідає за пробудження. Можливий вибір із 4 режимів - Shake (вібрація), Switch (перемикач), Manual (ручний), Auto (автоматичний).
  2. Sleepабо режим сну. Тут налаштовується час простою у хвилинах, через який станція засне.
  3. Boostчи збільшення. Тут налаштовується значення яке потрібно тимчасово підвищити температуру жала і час дії збільшення хвилинах.
  4. Cold end. Цей пункт меню відповідає за корекцію температури залежно від температури навколишнього середовища, тут можна вибрати тип терморезистора (NTC, PTC) та задати контрольну точку (за умовчанням 24 градуси Цельсія).
  5. Tipабо бібліотека тиснув. Тут можна вибрати ті жала, які є в наявності, згодом у меню перемикання тиснув вибір відбуватиметься між зазначеними в бібліотеці. Список обширний, близько 80 позицій, плюс осередки користувача, якщо конкретного типу жала немає в бібліотеці.
  6. Steppingабо крок зміни температури. Тут налаштовується крок у градусах Цельсія, з яким змінюватиметься температура зі збільшенням чи зменшення у робочому режимі.
  7. Passwordабо парольний захист. Тут встановлюється пароль на вхід у меню налаштувань, а також активується його використання.
  8. Screen Saverабо зберігач екрану. Тут налаштовується включення зберігача екрану, а так само час простою, через який зберігач екрану буде активовано.
  9. Buzzerабо пищалка. Тут можна включити або вимкнути пищалку, яка сигналізує про якісь дії. наприклад, повідомляє про вихід на робочу температуру, попереджає про низьку напругу і т.д.
  10. Voltageчи напруга. Тут увімкнеться або вимикається відображення на екрані поточного значення напруги, що подається на жало.
  11. LowVol Protectабо захист від низької напруги. Тут можна включити захист та сигналізацію про недостатню напругу живлення. Окремо налаштовуються пороги для попереджувального сигналу та відключення станції.
  12. Power Onабо режим роботи, який завантажиться станція при подачі живлення. Тут вибирається режим роботи при включенні, вибір між робочим режимом, режимом очікування та сном.
  13. Desolderабо режим випоювання
    У цьому пункті меню вибираємо:
    - Valve – клапан
    - Inching – поштовховий
  14. Pump setup. Налаштування часу роботи насоса помпи. У цьому пункті меню налаштовується час роботи насоса (10÷60 секунд).
  15. Languageабо меню вибору мови. Тут вибирається мова системи, китайська чи англійська.
  16. DateTime- виставляється поточна дата та час
  17. RTC Adj- Налаштування точності ходу годинника. У цьому пункті налаштовується:
    - Day Error - поправочний коефіцієнт для коригування ходу годинника (-60÷+60 секунд)
  18. RTC Init- скидання налаштувань дати та часу.
  19. Sys Infoабо інформація про систему. Тут відображається версія ПЗ та ревізія плати контролера.
  20. Initчи ініціалізація. Скидання всіх налаштувань станції до заводських установок.
  21. Exitчи вихід. Можна вибрати цей пункт і вийти в робочий режим, а можна зробити довге натискання на ручку енкодера, ефект однаковий.

Жала Т12 мають термопару включену послідовно з нагрівачем, за нею і вимірюється температура. Завдяки монолітній конструкції тиснув ступінь підтримки температури дуже високий.

У продажу з'явилась Нова версіяконтролера паяльної станції Ve2.1S STM32з OLED1.3. Вирішив дізнатися, що за «звір», а за одне зібрати братові паяльну станцію.
Що з цього вийшло під КАТ-ом (багато тексту та фотографій – трафік)

У магазинах торгуючих продукцією KSGER (як на Алі, Так і на ), вже приблизно другий місяць, є у продажу новий контролер паяльної станції Ve2.1S STM32 OLED1.3.
Придивлявся до нього щодо покупки. Хотілося дізнатися, що там такого новенького навіяли китайські винахідники-раціоналізатори. А тут ще брат, ака, попросив зібрати йому паяльну станцію. І начебто почувши наші бажання, магазин сам запропонував взяти цей контролер на огляд. Сказати, що я довго наважувався брати чи не брати, значить нічого не сказати. Контролер відразу був куплений за символічні 2$ і вже через 3 тижні був доставлений кур'єром на домашню адресу.
Посилання - невибагливий білий поштовий пакет із поштовою інформацією


У ньому картонна коробка з логотипом KSGER та вказівкою номера комплекту


Розміри коробки 17х9х11см


Вага 218грам


Усередині сам комплект


Упаковано все дуже добре, комплектуючі щільно зафіксовані зім'ятим папером і «пухиркою»
Що ж приїхало:


- плата контролера паяльної станції Ve2.1S STM32 OLED1.3 + 2 шлейфи з роз'ємами для підключення БП та роз'єму GX12-5
- ручка паяльника HAKKO FX-9501 у зборі
- роз'єм GX12-5
- і як бонус від магазину - паяльне жало KSGER T12-BL

Розглянемо комплектуючі, що приїхали, більш детально.

Почнемо з плати контролера паяльної станції Ve2.1S STM32 OLED1.3


Плата має розміри 62х30мм


По ширині на 2мм ширше за плату v2.1S
Монтаж двосторонній.
На одній стороні розташовані: контролер, EEPROM, ланцюги стабілізації напруги і силова частина, а також роз'єми.
На звороті розташовані дисплей OLED_1.3" та енкодер.

Плата контролера детально

Принципова схема контролера


Плата з боку монтажу


Серцем плати є контролер U1
Стабілізоване харчування для мікроконтролера та його обв'язування забезпечує ІМС U2 у корпусі SOT-223, вихідна напруга 3.3 вольта
Посилення сигналу з термопари паяльного жала забезпечує операційний посилювач U3
Для зберігання PID-коефіцієнтів паяльний тис використовується EEPROM U4
До силової частини належить:
- канал управління нагрівачем паяльника: MOSFET Q1 і керуючий ним транзистор Q2
- канал керування двигуном помпи/електромагнітним клапаном: MOSFET Q3
Для додаткового живлення контролера використовується літієва батарея на 3В. Вона або підключається до роз'єму на платі або запаюється безпосередньо у плату.
Для оновлення прошивки на друкованій платі передбачені контакти роз'єму SWD, його розведення C-D-G-V = Clock, Data, GND, +3,3V.
Для відображення інформації використовується OLED дисплей із діагоналлю 1.3”
Для керування контролером використовується енкодер.
Якість паяння хороша, SMD елементи розташовані досить рівно, але в місцях пайки енкодера та дисплея є не відмитий флюс.

Схема підключення

Плата контролера паяльної станції Ve2.1S підтримує роботу з паяльними жалами JBC та T12.
При використанні паяльних жал JBC необхідно перерізати друковану доріжку між контактами


Якщо після цього виникне необхідність використання паяльних жал Т12 необхідно запаяти перемичку.

Плата контролера паяльної станції V2.1S має можливість підключення як двигуна помпи, так і електромагнітного клапана

.
У новій платі Ve2.1S реалізовано можливість керування або двигуном помпи (ніякі зміни на платі робити не треба), або керувати електромагнітним клапаном (внести зміни на платі згідно з малюнком)

У такому варіанті до роз'єму PUMP підключається електромагнітний клапан із напругою живлення 24В.

Також у комплекті з платою є 2 шлейфи


один із них застосовується для підключення до плати роз'єму паяльника, інший для підключення плати до блока живлення.

Проаналізувавши принципову схемуможна припустити, що ця плата є подальшим розвиткомчи модифікацією плати версії v2.1S.
Виявлені відмінності у схемотехніці:
- після стабілізатора U2 немає захисного стабілітрона D2 на 3.3V та електролітичного конденсатора C3 на 100mF*6V;
- замість резистивного складання R11 на 4.7кОм встановлені окремі резистори R2, R6 з тим самим номіналом;
- на платі розведений каскад керування двигуном помпи/електромагнітним клапаном Q3, D3, R14, R15;
- передбачена можливість використання паяльних тис JBC і T12.

Тепер розглянемо ручку паяльника HAKKO FX-9501


Ручка без розпізнавальних знаків, ні написи HAKKO FX-9501, ні наклейки KSGER немає. Природно, не оригінальна.
Виливок якісний, облою і задирок немає. Чорний гумовий манжет досить еластичний.
Зібрано ручку акуратно, датчик положення SW200 і термістор NTC (в термоусадці) вже розпаяні.


Розпаювання стандартне:
- синій провід, датчик положення SW200
- білий провід, термістор NTC
- зелений провід, заземлення жала та загальний датчик положення
- чорний провід, мінус живлення жала Т12 та загальний для термістора
- червоний провід, плюс живлення жала Т12
У роз'єм GX12-5 припаяні дроти не ізольовані, що погано, т.к. сам роз'єм металевий і є шанс отримати КЗ


Провід від ручки паяльника до роз'єму GX12-5 силіконовий, теплостійкий, м'який. Якщо порівняти з тим, що я розглядав у попередньому, то цей еластичніший. Схожий на що купую на .
Довжина дроту 112см.


Діаметр 5мм


Провід температуру в 350℃ витримав без наслідків, тільки-но зник глянець у місці контакту з розігрітим жалом


Жало в ручці фіксується добре, але все одно провертається вздовж осі.
Плюси та мінуси цієї ручки загальновідомі, повторюватись я думаю немає сенсу.

Бонусне жало KSGER T12-BL розглядати не буду. Чітких критеріїв визначення його якості немає, все досить суб'єктивно. Комусь такі жали подобаються, хтось від них не в захваті.

Щоб розібратися з роботою нового контролера вирішив зібрати на його основі повноцінну паяльну станцію (далі за текстом ПС).

Для складання ПС мені потрібно ще корпус і блок живлення.

Для цієї ПС було куплено чорного кольору зі сріблястою передньою панеллю. на Наразікорпусу довжиною 130мм у продажу немає, є на 120, 150 та 180мм. Ціна на момент покупки становила 66 ¥ ( юанів), що еквівалентно 10 $.
До складу комплекту входить:
- 2 відрізки П-подібного дюралюмінієвого профілю розміром 130х88х19
- Передня панель з тонованим склом (скло зазвичай не вклеюють, на фото вже вклеєно мною)
- задня панель з отвором для встановлення мережевої колодки 3в1
- кріпильні гвинти: 4шт. М3 з головкою тайком і 4шт. М3 із декоративною головкою під шестигранник


Щоб не повторюватися, докладно описувати корпус і його доопрацювання не буду, кому цікаво можуть почитати. Єдина відмінність: у минулому огляді корпус купувався по комплектуючих у різних магазинах, а в даному випадку я вже купував повний комплект.

У тому ж магазині було куплено. Ціна на момент покупки становила 3.5 ¥, що еквівалентно 0.53 $.


Колодка звичайнісінька, з запобіжником та вимикачем живлення, докладно описувати я думаю немає сенсу. Єдине, що довелося з нею зробити, так це замінити запобіжник 5А на 1А.

Так само, у тому ж магазині було куплено. Цей блок живлення спеціально розроблений для застосування в дюралюмінієвих корпусах перетином 88х38мм (фото з магазину)

Вартість даного БП в магазині - 39 ¥, що еквівалентно 5.92$.
Заявлені характеристики:
- Вихідна напруга: 24В
- Вихідний струм: 4А
- Потужність: 96W
- Розміри 83х83мм.

Плата блоку живлення детально

Блок живлення зібраний за класичною схемою зворотноходового імпульсника на основі ШІМ контролера із зовнішнім транзистором.
Як ШІМ контролера (IC3) використовується ІМС FBI12.


Інформації щодо цього контролера я не знайшов. Аналіз схемотехніки показав, що його схема включення аналогічна багатьом іншим контролерам китайського виробництва (наприклад - ШІМ 63D39 в одному з оглядів).
Друкована плата двостороння, але всі радіоелементи розташовані на верхній стороні плати і досить щільно


На нижній стороні плати лише пайка. Так само з нижнього боку добре видно пропили в текстоліті між високовольтними і низьковольтними елементами плати.


Рисувати принципову схему цього БП я не буду, але основні каскади та елементи розгляну:
- на вході встановлено запобіжник (FS1) на 3А


у майбутньому можливо заміню перемичкою, т.к. на мережній колодці вже є один запобіжник і доступ до нього, для заміни, набагато зручніше
- Термістор (NR1)

- Варістор (VR1)


- вхідний перешкододавлюючий фільтр (L3)

- на виході фільтра встановлено Х2 конденсатор 0,047mkFx275V

- високовольтний діодний міст (D9-D12) на 800В та 8А


На платі є місця для встановлення дискретних SMD діодів


- фільтр, що згладжує ємнісний, складається з двох конденсаторів (С17, С18) 22mkFx400V включених паралельно


Сумарна ємність 44mk, для заявленої потужності 96W мало.
Для паяльника з жалом Т12 потужністю 70W у принципі вистачить, тим більше що пікова потужність використовується тільки при початковому розігріванні паяльного жала.
За потреби можна замінити на конденсатори більшої ємності, посадкові місця дозволяють.
- силовий транзистор N-канальний MOSFET (N1) на 650В та 10А, розташований на радіаторі


- біля радіатора розташований струмовий резистор (R27) 0,18Om 2Вт
- Імпульсний трансформатор за габаритами аналогічний застосовуваним в імпульсних БП ноутбуків.

Топологія друкованої платидопускає встановлення імпульсних трансформаторів інших типорозмірів


- високовольтна обмотка зашунтована RCD снаббер: діоди (D7, D8) включені в паралель, високовольтний конденсатор (C10) 10nFx630V, резистори (R13-R16) 200kOm включені в паралель


- на виході імпульсного трансформатора встановлено діодне складання (D2) на 200В 10А. Сама збірка розміщена на радіаторі, обидва діоди включені в паралель


- діодне складання зашунтоване ланцюжком R1C2

- за діодною збіркою встановлені два електролітичні конденсатори (С3, С4) на 680mkFx35V

- далі маємо двообмотувальний дросель (L2)

- на виході БП встановлений ще один електролітичний конденсатор (С7) 47mkFx50V, він зашунтований керамікою (С5) і резистором навантаження (R3) 10 Om


- ланцюг стабілізації вихідної напруги виконаний за класичною схемою з використанням ІМС (IC1)


та оптопари (IC2)


- між високовольтною та низьковольтною частинами БП встановлений міжблочний конденсатор (C13) 1,0nF, на відміну від «народного» БП, правильний, з характеристикою Y1


Зовнішній огляд БП залишив позитивні враження – зібрано якісно, ​​пайка акуратна, флюс відмитий.

Оскільки корпус, мережева колодка 3в1 та блок живлення купувалися в одному магазині, то доставка по Китаю на склад перевізника у них загальна, вона склала 8 ¥, що еквалентно 1.21$.

Процес збирання досить простий і особливостей не має. Я докладно його описував у своєму.
Якщо коротко, то:
- спочатку до плати БП, дотримуючись полярності припаюємо провід, що йде до плати контролера
- Прикручуємо в нижній половинці корпусу задню стінку, вставляємо мережеву колодку 3в1
- вставляємо БП у напрямні корпуси, припаюємо до мережевої колодки дроту від блока живлення
- закріплюємо на передній панелі за допомогою термоклею тоноване скло
- закріплюємо на передній панелі роз'єм GX12-5, розпаюємо шлейф до плати контролера, не забуваємо ізолювати дроти
- закріплюємо плату контролера на передній панелі за допомогою гайки енкодера, підключаємо роз'єм шлейфу до плати контролера
- прикручуємо передню панель до нижньої половинки корпусу передню панель
- Підключаємо плату контролера до БП
У мене вийшло так


У такому положенні можна підключити шнур живлення і провести пробне включення ПС.
Не забуваємо про батарейку. В принципі застосовувати батарейку CR2032 не обов'язково, підійде будь-яка літієва на 3В. Вибір китайськими інженерами саме батарейки CR2032 обумовлений її доступністю, саме вона, як правило, застосовується в ноутбуках для живлення ІМС BIOS-а.
Як було зазначено вище, плата контролера допускає застосування як батарейки з роз'ємом, так і батарейки з клемами для запаювання в плату


Я підключив батарейку CR2032 до гнізда.
Можна використовувати контролер і без батарейки. У такому випадку Ви втратите показання годинника на дисплеї. Якщо хтось зможе жити без годинника на дисплеї ПС, то батарейку може не підключати;-).

Якщо при пробному увімкненні індикатор ПС загорівся і на ньому видно інформацію


то корпус можна закривати, підключати ручку паяльника і переходити до подальшої перевірки працездатності та налаштування.

Погляд на екран нового контролера Ve2.1S викликав почуття легкого дежавю, десь я вже бачив;-)


інформація на екрані повністю збігається з такою самою, як у плати версії v2.1S. Що вкотре підтверджує припущення, що нова платає подальшим розвитком, або модифікацією плати версії v2.1S.
Якщо зайти в меню налаштувань, пункт 19 і подивитися Sys Info, побачимо


- HW Version – версія релізу плати.
- SW Version – версія прошивки.

Прошивки версії 2.10 я до цього не зустрічав. У мого контролера спочатку була 2.09, з 0,96 "на 1,3" я перепрошив контролер на прошивку версії 2.11. А завдяки старанням камраду рік тому у нас з'явилась і крайня прошивка від автора 2.12.

Під час тестування нового контролера паяльної станції Ve2.1S визначив, що його керування повністю збігається з версією v2.1S. У меню параметрів ніяких відмінностей немає. Тобто це той самий контролер v2.1S з трохи інакше розведеною друкованою платою.

Підіб'ємо короткі суб'єктивні висновки:
- Нова плата є подальшим розвитком чи модифікацією плати версії v2.1S. Можу припустити, що це власна технологія від магазину
- її параметри та технічні можливостіаналогічні із платою версії v2.1S
- додано можливість використання паяльних жал JBC
- Додано можливість підключення двигуна помпи або електромагнітного клапана демонтажного паяльника.

За час тестування та перевірки працездатності ПС на новому контролері Ve2.1S поводилася адекватно, якихось нюансів чи проблем у роботі не виявлено.
Чи можу я порекомендувати цю плату будь-кому?
Напевне так. Тим хто збирається придбати в господарстві демонтажний паяльник з олововідсмоктувачем або застосовувати паяльні жала JBC ця плата підійде більш ніж. Для інших вибір плати контролера Ve2.1S або v2.1S не є важливим, паяльні станції на їх основі працювати будуть однаково.

Як завжди, всім дякую за увагу, чекаю на конструктивну критику та коментарі.

PS Нагадую, що у мене на диску викладені всі відомі мені прошивки для паяльних станцій, фена та combo 2v1. А в знаходяться відомі мені схеми паяльних станцій, БП, а також інструкції з налаштування та управління паяльною станцією v2.0-2.1S та феном.

Товар надано для написання огляду магазином. Огляд опубліковано відповідно до п.18 Правил сайту.

Планую купити 0 Додати в обране Огляд сподобався +3 +3

  • Ціна: 44.90 USD
  • З дитинства я захоплююсь радіоелектронікою. За весь цей час інтереси змінилися від мультивібраторів і детекторних приймачів до мікропроцесорів. Але ось що беззмінно супроводжує кожного радіоаматора у його подорожі захоплюючим світом радіотехніки – так це паяльник.

    Пам'ятаєте, як заточували напилком жало, що прогоріло? Як майстрували тиристорний регулятор потужності, чи впаювали діод із кнопкою, щоб паяло не перегрілося? Такі часи, на жаль чи на щастя, у минулому. Вічні жала та розумні регулятори потужності замінили все це.

    Сам я був користувачем Lukey 936D близько трьох років і до нього у мене майже ніяких претензій не було. Але, лазячи просторами Аліекпреса, я побачив ЦЕ. І сутність у вигляді гноміка в мені тихо, але дуже наполегливо прошепотіла: «Твою за ногу. ТИ ДИВИСЬ НА ЦЕ. ТУТ НАВІТЬ ЧАС Є».

    Я не зміг не погодитися з таким аргументом, і тому вже через місяць я йшов додому з роботи не просто втомлений, а ще й задоволений і з посилкою під пазухою.

    В описі товару посилка виглядає так:

    Насправді я отримав:

    Але сьогодні Пошта Росії була безсилою! Хоч би як вони з цією посилкою грали у футбол, зламати щось усередині в них не вдалося.

    Всередині посилки:

    Що цікаво, поклали в комплект штекер для підключення пальяніка – мабуть, такий подарунок 🙂

    Приступивши до збирання, я звернув увагу на цікаву річ: на блоці живлення немає конектора для 220В.

    Гаразд. Ми люди прості, підпаяємось. Подивився на плату, позначення на ній, знайшов контактні майданчики для 220В. Підпаявся приблизно з такими емоціями

    А хто їх знає, китайці? Відійшовши за ріг, увімкнув. Ура! На червоних висновках 24,5В – рівно стільки, скільки потрібно.

    І це не єдина проблема, яка сталася через напівоновлену комплектацію посилки. Плата просто не влазить усередину корпусу.

    З гріхом навпіл вставити її туди вийшло, проте радіатор упирається у верхній частині впритул.

    Можна подумати, що "це не баг, це фіча", але ні - корпус при такій нарузі над ним трохи розширюється, що надалі ускладнює складання.

    Кілька слів про пайку - вона тут цілком собі на рівні. Не беремо до уваги вічні розлучення флюсу, які можна знайти у будь-якому китайському приладі. Подивіться на зворотний біккеруючої плати:

    Лицьова частина збирається просто і невимушено. Керуюча плата кріпиться на ній фіксуючою лапкою енкодера і його гайкою. Встає плата недостатньо рівно, відповідно, екран трохи кривить. На роботі це не позначається, я трохи перфекціоніст цього не помічаю. Опишу порядок збирання лицьової частини:

    1. Ставимо місце керуючу плату. Гайку закручуємо не сильно. (потім зрозумієте чому)

    2. Вставляємо п'ятиконтактний шлейф, паяємо його до конектора паяльника (для цього можна розібрати штекер паяльника, вставити в роз'єм і паяти дроти по кольорах. У мене всі кольори збіглися, але все одно я перевірив, і вам того ж раджу )

    3. Фіксуємо роз'єм, спаюємо дроти живлення, фіксуємо на лицьовій частині гніздо паяльника, збираємо лицьову частинуз основним корпусом, закручуємо гвинти.

    4. І тільки після цього скручуємо гайку з енкодера, наклеюємо на морду наклейку зі скельцем дисплея та написами, і вже добре фіксуємо енкодер.

    5. Ви чудові!

    Конектор роз'єму паяльника та штекер паяльника

    Хочу сказати, що припасування корпусу тут просто ювелірне. Лицьова частина «вбирає» в себе верхню і нижню частини корпусу, і просто вставити їх туди, всередину, не вийде. Потрібно вставити нижню частину, поставити на пази її під кутом верхню, завести її в лицьову частину так само під кутом, і тільки після цього опустити. При цьому слід дотримувати лицьову частину.

    Задня частина теж не без огріхів. Зроблено це без урахування стінок отворів для шурупів, відповідно закручене все виглядає ось так:

    Але це не біда, сточуємо зайвий пластик, і все вирішується малою кров'ю.

    Моя увага також привернули жала. Тут використовуються жала типу HAKKO-T12. Я просив у продавця відправити мені T12-KL, із заточкою для шульги. Але прийшли мені універсальна T12-K та конусоподібна T12-ILS для будь-яких SOIC та SMD. Не те, що я замовляв, але можна працювати.

    Продавець пише, що ви можете вибрати жало самі – ось табличка тих, які має. Google за назвою видає його зображення.

    Після складання я вставив у паяльник конусоподібне жало, ввімкнув станцію ІІ…. ERROR. Пара хвилин перевірок показали, що зібрано все правильно – проблема у шкоді. Не міг я звіритися з думкою, що не зможу користуватися цим жалом – надто воно мені сподобалося. Колупання жала привело мене до потаємного містечка:

    Це - ковпачок, який приховує під собою два контакти нагрівача, з'єднаних із контактною парою. Контакт тут був просто ніякий. Я обтиснув їх плоскогубцями і проблема зникла.

    Паяльник.

    Сам паяльник незвичний для мене. Порівняємо з тим самим люкеєвським, що побачили види:

    Не знаю як ви, але я такий паяльник можу назвати лише пискою. Жарти жартами, але справді збентежило те, що жало сидить у пластмасовій шахті, і рано чи пізно, але жар дійде й до того. Жаростійка це пластмаса чи ні? А хто її знає – час покаже. На дотик вона здається дешевою, така норовисто-глянцева. Але, як не дивно, працювати їм зручно.

    Штекер зручніший за люкеївського - той постійно норовив вислизнути з роз'єму, тут же такий номер не пройде - накрутив фіксатор і забув про таку проблему зовсім.

    Різьблення ручки

    нутрощі паяльника

    Почнемо з того, що паяльник може:

    1. Остудити свій запал функцією Standby на задану кількість градусів, поки господар копається в коробці з резисторами;

    2. Піти у сон – режим, у якому напруга на паяльник не подається зовсім, поки господар забув про включене паяло і пішов у своїх справах;

    3. Розігріти паяльник функцією Boost на задану кількість градусів;

    4. Відстежувати рухи паяльника – для цього всередині нього (як заявлено) є ртутна кулька. За відсутності руху певна кількість хвилин – станція йде у стендбай чи сон. Від себе скажу, що кулька дуже чутлива, реагує навіть якщо поставити на стіл щось типу склянки з помірною силою;

    5. Показувати час. Дуже важливо!

    6. І м'якотка, найголовніше – на цю станцію можна встановити ПАРОЛЬ!Паяльник на паролі – це щось нове 🙂 Насправді, не уявляю цієї функції застосування.

    Версія ПЗ у даному конструкторі – 2.1S, китаєза написав, що "V3.0 is newer, але 2.1S is the best". Вірити чи ні – я не знаю. 🙂 Але точно можу сказати, що в плані зручності, комфортності ця станція обганяє той же Lukey 936D. Я буваю розсіяним, і тому іноді паяльник стояв увімкненим по 4-5 годин. Тут він просто піде в сон, і шанс того, що станеться щось погане - знижується.

    До речі, про зручність: порівняйте розміри цих станцій

    Мене така різниця дуже вразила, бо на робочому столі вічно бракує місця. Однозначно +++ в карму творців імпульсних блоків живлення 🙂

    Ще фотографії менюшок паяльної станції:

    Фотографії











    Корисна інформація: щоб переключитися з китайської на англійську, потрібно натиснути на енкодер (3 сек), знайти 15-й пункт у меню. Я знайшов навпомацки 🙂

    За вимірами мультиметром, різниця реальної температури, що відображається, коливається в межах 7-10 градусів.

    Епілог

    Я люблю збирати речі своїми руками. Але не можу зрозуміти набори в стилі «прикрути два гвинтики, встав це ось сюди, пишайся – тепер ти ДІАЙВАЙЩИК». Все-таки ідеологія «зробисам» має на увазі якусь складність, інтерес, процес, зрештою, від якого ти і отримуєш задоволення.

    Це, безперечно, той самий випадок. Але це явно не концепція, закладена виробником, це результат неузгодженості виробництва, недостатньо тонкого ставлення до деталей. Якщо у вас «напилок димиться» від можливості щось доробити, вирішити проблему, полагодити – можу рекомендувати до покупки такий набір, тим більше, що по електронній програмній частині абсолютно ніяких нарікань станція у мене не викликала. І насолоду від процесу складання я отримав. Відтепер він посідає місце основного паяльника.

    В іншому випадку краще придивитися до інших наборів, або, що вірніше – до вже зібраних станцій.

    Оцінка товару: 6/10. Мінус два бали за сумнівний паяльник, ще два – за проблеми корпусу. У мене все. Дякую за увагу 🙂

    Товар надано для написання огляду магазином. Огляд опубліковано відповідно до п.18 Правил сайту.

Купівля даного набору була зроблена після прочитання різних оглядівпро станції STM32, особливо вплив надав огляд sancho1971, в якому описується все з найдрібнішими подробицями і на який я тут постійно посилатимуся. За що sancho1971велике тобі людське спасибі.

Отже, вивчивши матеріал, я зрозумів чого мені не вистачало в моїй станції теж на Т12, але на простому, майже народному контролері. Ось на такому

А саме:
1. Автоматична компенсація температури холодного паю в діапазоні 9÷99 ℃.
2. PID регулювання температури, стабільність підтримки ± 2 ℃.
3. Для всіх типів тис HAKKO T12 (84 найменування) є можливість здійснити
індивідуальне калібрування по 3 точках із збереженням параметрів PID в енергонезалежній
пам'яті. Також є 6 налаштувань користувача. Є можливість сформувати свій список
використовуваних тис. Це мабуть найкорисніше, мені набридло крутити підліток під кожне жало.
4. Автоматичний перехід у режим очікування (можна встановити час 1÷60 хвилин) зі зниженням температури тиску до встановленого значення.
5. Автоматичний перехід у режим сон (м'яке вимкнення) (можна встановити час 1÷60 хвилин).

Рішення було прийнято, але існувала одна перешкода, не було ніякого бажання зв'язуватися з TaoBao. Шляхом не довгих пошуків і Алі було знайдено двох продавців. В одного і було вирішено все замовити, по-перше дешевше, по-друге комплектом. До речі, у нього з'явилися зовсім нова версія контролера, але пояснити чим вона відрізняється від цієї продавець не зміг.
Ось така

Я звичайно розумію, що напевно виходить дорожче, але квест з TaoBao мені був зовсім не цікавий.
А тут ще один попросив подивитися йому корпус для станції на Алі, і ми вирішили поєднати замовлення. Беремо комплект із пластиковим корпусом + алюмінієвий корпус, блок живлення народний у мене вже був у запасі. Разом на той момент з купоном округляючи 56 $ без блоку + 7 $ блок. Приятель забрав корпус за 9$. Разом 54$.
Комплект

Вимикач із запобіжником

Проводи та роз'єми



Контролер версія 2.0, кварц є, годинник працює але батарейки в комплекті немає, доведеться докуповувати.







Корпус, самоклеючі ніжки в комплекті присутні, захисне скельце в одному екземплярі.


Передня панель світла, довелося свердлити дірку, як і у sancho1971, інакше плата встановлюється криво.

У комплекті було 3 жала на вибір, крім BCM2, вибрав

Ручка, мені подобається така, та й звик я до неї

, може згодом купити HAKKO FX-9501
На ручці зупинюся докладніше, зібрана вона звичайно не дуже, та й конструктив економічний

Хоча типу версія 2.2


Термістор та ртутний вимикач присутні






Блок живлення як я вже говорив використовувався народний

Не тому, що він у мене був, а тому що купити на Алі такий як в огляді sancho1971мені не вдалося, а він ставиться в даний корпус як рідний, спеціальні направляючі на внутрішній частині корпусу.
Зараз такі блоки з'явилися у продажу, але ціна у них надто висока, поки що.

Доопрацьований за рекомендаціями kirich
за що йому теж дякую.
Все чудово помістилося в корпус, але є невеликі труднощі з блоком живлення, якщо його ставити на стійки верхня кришка впирається в радіатор. Як тимчасове рішення поклавши ізоляційні прокладки, приліпив на двосторонній скотч, тримається дуже міцно.





Складання дуже проста, просвердлити 4-ку дірку в передній панелі під виступ енкодера, далі з'єднати всі роз'єми, всі дроти в комплекті, на блоці живлення є роз'єми під 220 і +24, головне не переплутати + і - до харчування контролера. Все запрацювало відразу, що називається з коробки, тільки меню було китайською, перемикання пункт 13.

Далі налаштування меню та калібрування тиснув


За меню, налаштуваннями, калібруванням тиснув читайте огляд sancho1971там все докладно описано повторяться не бачу сенсу.

До речі, екран мені дістався одноколірний.


, а в огляді sancho1971двокольоровий.

Плюси:
1. Просте, зручне керування
2. Інформативний дисплей
3. Велика кількість функцій, що настроюються через меню
4. PID - програмне підтримання заданої температури
5. Програмне калібрування температури холодного паю
6. Програмне калібрування температури тиснула по 3-х точках для 84 стандартних жал HAKKO і 6 користувальницьких жал
7. Список користувачів жал

Мінуси:
1. Напевно ціна
2. Недбале складання контролера, недбале складання ручки (але це скоріше зокрема)
3. Неправильно відображається напруга живлення за +24 на екрані +18

У планах доопрацювати кріплення блоку живлення, поміняти дисплей на 1.3, доопрацювати ручку або купити HAKKO FX-9501.

Подяка sancho1971за відмінний огляд та за додатковий огляд по переробці

Всім дякую за увагу.

Надихнувся оглядом sancho1971допилив станцію небагато, поставив екран 1.3, замість 0.96 і нову прошивку. Випаювався екран важко в результаті просто викусив, щоб не псувати плату.
Ось так із великим екраном

Особлива подяка salamatin, за допомогу з кодами та схемами.


Планую купити +54 Додати в обране Огляд сподобався +55 +90

Розповісти друзям